Liity jäseneksi

Kumulan kevätkokous siirtyy syksyyn

Kumulan hallitus on kokouksessaan 17.3. päättänyt peruuttaa kevätkokouksen 25.4. Helsingissä koronaviruksesta johtuen. Kevätkokous järjestetään sen sijaan syksyllä 2020 syyskokouksen yhteydessä. 

Kumula noudattaa Suomen hallituksen ohjeita yleisötilaisuuksien rajoittamisesta ja ainoastaan etäkoulutukset ja webinaarit toteutetaan toistaiseksi. Kaikissa kevätkokoukseen liittyvissä asioissa voit olla yhteydessä toiminnanjohtaja Jussi Näriin (jussi.nari@kumula.fi / 0400 816 284).

Yhdistyksen kevätkokouksen tehtävä on käsitellä hallituksen kertomus yhdistyksen toiminnasta edelliseltä toimikaudelta, tilinpäätös ja tilintarkastajan lausunto ja päättää tilinpäätöksen vahvistamisesta ja vastuuvapauden myöntämisestä tilivelvollisille. Lisäksi kevätkokous käsittelee vuosikokoukselle tehdyt aloitteet ja päättää yhdistyksen talouden ja toiminnan suuntaviivoista. 
Avainsanat:
Kumulan toimisto

Kumulan toimisto

Snellmaninkatu 19-21 F 13, 00170 HKI

kumula@kumula.fi

0400 816 284

Jaa sivu: